Megint az Univerzum különböző mérettartományai között száguldozhatunk, ezúttal a htwins.net fantasztikus animációjával. Az emberi testmérettől indulva mindkét irányban elindulhatunk. A skála egyik végén az Univerzum, a másikon a kvantumfizika határáig juthatunk el.
Animáció készült a japán földrengésekről
A március 11-i földrengés Japán mért földrengései között a legerősebb volt, a Richer-skála szerint 9,0-es magnitúdóval (az első hírek még 8,9-es, illetve 8,8-as rengésről szóltak).
Az alábbi animáción a március 8. és 16. között bekövetkezett rengések láthatók. A körök mérete a rengés magnitúdóját mutatja, míg a színük időben előrehaladva világosodik, vagyis a halványkék a legkorábbi, a piros a legutolsó rengéseket jelöli.
Először március 9-én egy 7,2-es földrengés rázta meg Japánt, ám ez nem okozott különösebb riadalmat a szigetországban. A pénteki, pusztító erejű rengés ugyanazon a helyen pattant ki, majd ezt több nagyobb utórengés is követte, kettő majdnem elérte a 8,0-ás erősséget is. A rengések végül fokozatosan gyengültek. Az animációt készítő kutatók március 9-16. között összesen 428 földrengést regisztráltak.
Forrás: GFZ German Research Centre for Geosciences (Helmholtz Association)
Ajánlatok:
Japán két és fél métert mozdult el a földrengéstől
Az oroszlányi rengés energiájának milliószorosa szabadult fel Japánban
Utolsó kommentek