Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Trópusi hangulat a Füvészkertben

Trópusi gyümölcsök és zöldségek piactere is várja az érdeklődőket november 12. és 14. között az ELTE Füvészkertben Budapesten. A trópusi piactéren a látogatók megkóstolhatják, majd megvásárolhatják a legízletesebb, legkülönlegesebb trópusi gyümölcsöket és zöldségeket, valamint szakvezetővel járhatják be a Pálmaházat és a Füvészkertet. A gyerekek kókuszdióért mászhatnak, növény- és gyümölcsfelismerő versenyen mérhetik össze tudásukat, kézműves foglalkozásokon vehetnek részt.

A belépőjegy a felnőtteknek 800 forint, a kedvezményes belépő (diák, nyugdíjas) 400 forint. További információkat a Füvészkert és a Kertészeti Technológiai Intézet oldalain olvashatnak.

0 Tovább

Legendás állatok gyűjteményei

Rejtett állatok állatkertje - kriptozoológia
A kriptozoológia által kutatott élőlények leírásai és képei a tengeri kígyóktól a jetiig. Több mint száz olyan állat ismertetése, amelyről számos legenda és beszámoló született létezésüket azonban kétségbe vonja a tudomány.

 


Wolpertinger - nagyobbrészt nyúl, kicsit szarvas, kicsit madár, kicsit ragadozó

 

Monstropedia
Az oldal érdekes összefoglalója a létező és a legendabeli szörnyetegeknek. Megtalálható itt a démonoktól kezdve a híres emberi szörnyekig (kannibálok, sorozatgyilkosok stb.) sok minden. A honlap külön értéke a rengeteg - sokszor művészi - illusztráció.

 

Hétfői kriptozoológiai cikkünk a kínai jerenről: Expedíció indul a kínai majomember felkutatására

1 Tovább

Dmitri Belyaev háziasított ezüstrókája

Az orosz kutató az 1950-es években kezdte el a végül közel 50 éven át tartó háziasítási kísérletet, mely során az emberrel szemben legkevésbé félénk ezüstrókákat kiválogatták, és azokat tenyésztették tovább. A vizsgálat végére már-már kutyaszerű, lógó fülű, kunkori farkú és időnként foltos rókákat kaptak. Az állatok nemcsak külsőleg, de viselkedésükben is a kutyára kezdtek el hasonlítani, szívesen voltak a gondozókkal, és örömükben csóválták a farkukat.

0 Tovább
123
»

nanoHÍREK

blogavatar

Információembriók az [origo] Tudomány rovatától

Utolsó kommentek